Bărbat de 72 de ani, din Pișcolt, prins băut la volan de către polițiști

Share

Un șofer în vârstă de 72 de ani, din Pișcolt, s-a urcat la volan după ce a băut câteva pahare. Pe drum a fost oprit de polițiști.
Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Petrești, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu în localitatea Pișcolt, au depistat în traficul rutier un autoturism, condus de către un bărbat de 72 de ani, din aceeași localitate.
Polițiștii au procedat la testarea conducătorului auto cu aparatul etilotest, fiind indicată o concentrație de 0,50 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, cercetările sunt continuate de către polițiști.

Foto: Arhivă

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura