CSM Victoria Carei a reușit ieri să obțină prima victorie a sezonului, în meciul disputat ieri în deplasare împotriva celor de la Sportul Botiz. Careienii antrenați de Tabi Zsolt au reușit să se impună cu scorul de 1-2 (0-1).
Victoria Carei a preluat conducerea prin golul înscris de Horvath David în minutul 37. În repriza secundă, Tempfli Patrik a reușit să înscrie al doilea gol al careienilor, imediat după debutul acesteia.
Gazdele au reușit să înscrie un singur gol cu zece minute înainte de finalul reprizei secunde, prin Jonathan Parker. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1.
Sportul Botiz: Mroz Dawid – Mihai Gînța, Marc Logan, Luca Coceriuc, Maedera Mikael, Valentin Oneţ, Theodor Ploeşteanu, Stifano Julian, Payne Aiden, Saunders Robert, Parker Jonathan;
Rezerve: Lund Damon, Lazarus Jared, Caballero Cesar, Crosby Kareem, Sofian Ţânţaş;
Antrenor: Giuseppe Funiccelo.
CSM Victoria Carei: Erik Mitracica – Tempfli Lorant, Nyilvan Bogdan (cpt.), Pozsonyi Peter, Lucian Paşca, Murvai Martin, Tempfli Marko, Nyilvan Rareş, Mezei Manuel, Horvah David, Tempfli Patrik;
Rezerve: Fekete Milan – Fulop Cristian, Tempfli Zalan, Malinetescu lanis, Iulian Varga, Benke Edward, Keizer Richard;
Antrenor: Tabi Zsolt.








