Misiunea pompierilor sătmăreni în sprijinul localnicilor din județul Galați, care au fost afectați de inundații, a început în localitatea Băneasa.
S-a trecut la evacuarea mâlului din patru locuințe, curți și subsoluri, lucrându-se în același timp pentru curățarea drumurilor locale de aluviunile aduse de ape.
Se intervine totodată pentru facilitarea accesului localnicilor către propriile gospodării.
”Vom face tot posibilul pentru a le salva bunurile acestor oameni greu încercați! Eforturile depuse de voi, dragi colegi, oglindesc legământul față de țară și semeni!”, transmite ISU Satu Mare.
FOTO. Pompierii sătmăreni intervin în localitățile afectate de inundații din județul Galați
Share












