Vijelia puternică din această seară a îngreunat traficul pe Drumul Naţional DN 19, între localităţile Carei şi Petreşti după ce copaci şi crengi ale acestora s-au prăbuşit pe carosabil.
La faţa locului au sosit imediat şi echipaje de Poliţie, care au anunţat pompierii.
În pozele transmise de un cititor al portalului Opinie de Carei se văd copaci şi crengi prăbuşite pe DN 19.
Potrivit primelor informaţii, copacii şi crengile căzute pe carosabil nu au provocat accidente.
Share










