Sportivii Clubului de BOX din Carei s-au evidenţiat la turneul din Oradea

Share

În cursul zilei de vineri, 21 iunie 2024, sportivi ai Clubului de BOX din Carei, pregătiți de antrenorul Lucian Nagy, au participat la un Turneu de BOX găzduit de Clubul CS Alex Jur din Oradea alături de CS Crişul Oradea, CS Benea Oradea și CS Boxing Club Aleșd.
Sportivii careieni s-au evidențiat atât prin tehnică cât și prin rezistența fizică de care au dat dovadă.
Sportivii careieni au venit cu victorii meritate.
Caragea Sebastian, David Gabriel, Babici Luca, Vakarcs Milan, Vigh Erik și Stef Alin toți au impresionat prin tehnica și dăruire sportului dând dovadă de curaj, tact și sportivitate, neavând parte de nici un eveniment neplăcut.
Au câștigat prin Tehnical KO (TKO) și merită remarcați Caragea Sebastian și David Gabriel. Îi felicităm pe toți, dar un TKO este întotdeauna mai spectaculos și rămâne întipărit în viața sportivului.
Antrenorul Lucian Nagy și o parte a stafului tehnic, format din Ghițiu Anton și Lăpuște Laurențiu, se arată încrezători că din iubitul nostru municipiu, sportivi ai boxului vor reuși să aducă rezultate foarte bune în curând, dorința Clubului de BOX careian fiind de a aduce cu titluri în Carei.
„Ne-am dori să putem primii mai mulți sportivi la antrenamentele de BOX, dar nu mai avem loc. Avem copii foarte talentați și foarte dedicați. Vom organiza stagii de selecție la toamnă unde sperăm să descoperim noi speranțe. Dați-mi voie să adresez mulțumiri colegilor de BOX din Oradea pentru invitația și nivelul competiției oferit. Sunt oameni deosebiți!”, ne-a declarat Lucian Nagy, președintele Clubului de BOX din Carei.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura