Un pui de pisică, aruncat în iarbă de stăpânul său în timp ce pedala pe bicicletă, a fost salvat de angajații restaurantului La Moara din municipiul Carei.
Colectivul restaurantului careian l-au și botezat Sami pe micuțul motan.
”În imagine apare Sami, un pui de pisică nevinovat. Stăpânul său, fără pic de remușcare, l-a aruncat în iarba de lângă restaurantul „La Moara” din mers pe bicicletă, fără să se oprească măcar”, transmite colectivul La Moara.
”Vrem să îi transmitem pe această cale că Sami se simte bine, și asta nu datorită lui. Acest gest crud ne arată că umanitatea este pe cale de dispariție”, mai transmit angajații restaurantului careian.
Pui de pisică, aruncat în iarbă de stăpânul aflat pe bicicletă. Salvat de angajații restaurantului La Moara
Share






