LIGA 3, PLAY OUT. Victoria Carei, învinsă pe teren propriu de Olimpia MCMXXI Satu Mare în ultimul meci al sezonului

CSM Victoria Carei a jucat ieri seară, pe teren propriu, cu SC Olimpia MCMXXI Satu Mare, în ultimul meci al sezonului.
Victoria Carei a deschis scorul în minutul al şaselea prin golul înscris de Darius Marina. Oaspeţii au egalat în minutul 20 prin golul înscris de Feier Daniel. Sătmărenii au mai avut o reuşită înainte de finalul primei reprize, Ruben Bodea înscriind în poarta careienilor în minutul 38.
Imediat după debutul reprizei secunde (minutul 49), Victoria Carei reuşeşte să egaleze prin Vajda Roland. Apoi careienii primesc trei goluri înscrise de Feier Luca (min.53), Hack Lukas (min.83) şi Emerian Remi (min.88).
Partida dintre CSM Victoria Carei şi SC Olimpia MCMXXI Satu Mare s-a încheiat cu scorul de 2-5 (1-2).
Victoria Carei: Mitracica Erik, Ciul Adrian, Dunca Dacian, Popovici-Ciatău Rafael, Marina Eduard, Barth Kevin, Barta Norbert, Vajda Roland (cpt.), Negreanu Răzvan, Marina Darius, Haiduc Raul;
Rezerve: Villi Bence, Hosu Andrei, Baior Deniss, Bîrle Todor, Tilinger Daniel, Nyilvan Bogdan, Horvath David, Negrea Alex, Kinczel Ervin.
Antrenori: Pap-Deac Ioan şi Botan Marius.