LIGA 3, PLAY OUT. Victoria Carei, egal pe teren propriu cu CS Lotus Băile Felix

În cadrul Play-Out-ului din seria a X-a a Ligii 3, CSM Victoria Carei a întâlnit în această seară, pe teren propriu, CS Lotus Băile Felix. Careienii au reuşit un egal (2-2) cu orădenii.
Victoria Carei a preluat conducerea în minutul 7, în urma autogolului înscris de Tamaş Raul. Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru careieni.
În repriza secundă, careienii şi-au mărit avantajul la 2-0, prin golul marcat de Marina Darius, în minutul 57. Două minute mai târziu, cei de la CS Lotus Băile Felix reduc din diferenţă prin golul înscris de Tamaş Raul, autorul autogolului din prima repriză. În minutul 84, oaspeţii reuşesc să egaleze prin golul marcat de Ghiţă Daniel.
Partida CSM Victoria Carei- CS Lotus Băile Felix s-a încheiat cu scorul de 2-2 (1-0).

CSM Victoria Carei: Fila Karoly- Dunca Dacian, Ciul Adrian, Negrea Alex, Marina Eduard, Vajda Roland (cpt.), Barta Norbert, Marina Darius, Popovici-Ciatău Rafael, Barth Kevin, Hossu Andrei-Denis.
Rezerve: Mitracica Erik, Villi Bence, Bîrle Tedor, Nyilvan Bogdan, Baior Deniss, Haiduc Raul, Negreanu Răzvan, Horvath David, Kinczel Ervin;
Antrenori: Pap-Deac Ioan şi Botan Marius.
CS Lotus Băile Felix: Barabaş Adrian, Lupşe David, Arsene Marin (cpt.), Cucu Sebastian, Gheban Darius, Tămaş Raul, Gitye Gelu, Oltean Sergiu, Ciurcui David, Duma Daniel, Ghita Daniel.
Rezerve: Cosam Paul, Osvat Sebastian, Sala Denis, Negru Mario, Bochiş Călin, Morar Aris, Blăgea Patrick, Pascu Ionuţ, Bere Ianis;
Antrenor: Bodea Cosmin.