LIGA 3. Victoria Carei, cea mai categorică victorie a anului în meciul cu Sănătatea Cluj

Victoria Carei a reuşit astăzi, în Play out, cea mai categorică victorie a anului. Careienii au reuşit să se impună cu 3-1 în faţa celor de la Sănătatea Servicii Publice Cluj.
Careienii au deschis scorul în minutul doi, prin golul marcat de Horvath David.
La începutul prime reprize, acelaşi Horvath David a adus al doilea gol al Victoriei Carei. La nici trei minute, Darius Marina a marcat din nou.
Oaspeţii au reuşit să înscrie şi ei un gol, în minutul 65, prin Dorin Goga. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1, fiind cea mai categorică victorie a Victoriei Carei în Play out.
CSM Victoria Carei: Fila Karoly – Dacian Duncă, Adrian Ciul, Alex Negrea, Eduard Marina, Daniel Tilinger (cpt.), Norbert Barta, Darius Marina, Andrei Hosu, Raul Haiduc, Horvath David;
Rezerve: Erik Mitracica, Vili Bence – Teodor Bîrle, Nyilvan Bogdan, Deniss Baior, Rafael Popovici-Ciatău, Răzvan Negreanu;
Antrenori: loan Pap-Deac şi Marius Botan.
Sănătatea Servicii Publice: Claudiu Chindriş – Casian Cîmpean (cpt.), Damian Cîmpoeșu, Andrei Ştefan, Răzvan Stretia, Aidou Joseph, Raul Sarosi, Andrei Dioseghi, Dorin Goga, Alex Oltean, Norris Zanc;
Rezerve: Mircea Ciaca – Cătălin Creţ, Diomande Mohamed, Darius Vescan, Sebastian Benţan, Denis Paul, Obeng Samuel, Szolosi Marton, Cătălin Mureşan;