LIGA 3. CSM Victoria Carei, învinsă în prelungiri de CSM Sighetul Marmaţiei

În cadrul etapei 18 din seria X a Ligii 3, CSM Victoria Carei a întâlnit azi, în deplasare, echipa CSM Sighetul Marmaţiei. Careienii au înregistrat o înfrângere, gazdele impunându-se cu scorul de 2-1 (1-0), golul decisiv fiind marcat în minutul cinci din prelungiri.
CSM Sighetul Marmaţiei a reuşit să înscrie primul gol în minutul 32, prin Zaharia Alexandru. Acesta a fost unicul gol în prima repriză.
Victoria Carei a reuşit să egaleze în repriza secundă, prin golul marcat de Darius Marina în minutul 88. Spre ghinionul careienilor, în minutul cinci din prelungiri gazdele au reuşit să marcheze golul decisiv, prin acelaşi Zaharia Alexandru.
CSM Sighetul Marmaţiei: Oneţ Mihai, Simion Florin, Braşoveanu Alberto, Ndiaye Pape, Tomşa Gheorghe, Andreas Deivid, Abdulah Razak, Şofroni Cătălin, Mitruscak Leonardo (cpt.), Yolou Guigui.
Rezerve: Berintan Iosif, Buciuman Luca, Rostaş Bogdan, Matiş Denis, Negruţ Iannis, Anchidin Daniel, Hreniuc Raul, Paul Pedro, Roşianu Iuliu.
Antrenor: Zima George.
CSM Victoria Carei: Fila Karoly- Ciul Adrian, Dunca Dacian, Negrea Alex, Marina Eduard, Moldovan Tudor, Popovici Ciatău, Barta Norbert, Vajda Roland (cpt.), Barth Kevin, Hossu Andrei.
Rezerve: Villi Bence, Kinczel Ervin, Haiduc Raul, Negreanu Răzvan, Nyilvan Bogdan, Bârle Teodor, Horvath David, Tilinger Daniel, Marina Darius.
Antrenori: Pap- Deac Ioan şi Botan Marius.