“Minutul de Cultură” este dedicat memoriei pictoriței Smaranda Némethi, la 5 ani de la moartea sa, informează Direcția de Cultură Carei.
”Dacă treceți prin fața Teatrului, vă invităm să petreceți un minut vizionând imaginile și aducându-vă aminte de Smaranda”, se arată în îndemnul adresat careienilor.
Proiectul este realizat de către Direcția de Cultură Carei.
Foto: Direcția de Cultură






