Victoria Carei, victorie categorică în amicalul cu Crișul Sântandrei

Victoria Carei și-a încheiat sâmbătă cantonamentul de la Băile Felix și, la revenirea acasă, elevii lui Marius Botan au jucat ieri pe sinteticul de la Oradea un amical în compania colegei de serie, Crișul Sântandrei.
Careienii au avut o primă repriză perfectă iar noua achiziție, Raul Haiduc și a făcut debutul la Victoria cu o evoluție solidă. Atacantul de 21 de ani împrumutat de la CFR Cluj a marcat și a avut și o pasă decisivă în meciul de sâmbătă dimineață.
Golurile au fost marcate de Laurențiu Prundaru, respectiv Raul Haiduc, Alex Negrea, Darius Marina și Denis Baior. Cu acest joc echipa din Carei și-a încheiat cantonamentul susținut la Băile Felix. În campionatul Seriei 10 din Liga 3, Victoria Carei a câștigat acasă cu 2-1, iar Crișul sa impus în retur cu 3-0.
Pentru Crișul au evoluat: Anca Trip – L. Hadade, Cr. Oros, R. Turcan, S. Gondor – C. Trip, P. Chiș Toie, Al. Sorian, I. Ban – M. Balogh, R. Popescu. După pauză au mai intrat Ed. Nergheș – C. Ntchinda, Fl. Drăgan, A. Achim, D. Maghiar, I. Hora, L. Prundaru, R. Pașca, R. Pop, R. Baciu. Antrenor: Gheorghe Ghiț. Nu au jucat deloc Țifra și Mailinger, ambii accidentați.
De partea ceaaltă, pentru CSM Victoria Carei, au evoluat din primul minut K. Fila – Ad. Ciul, Al. Negrea, T. Bârle, Ed. Marina – Moldovan, Tilinger, K. Barth, Baior – D. Marina, R. Haiduc. Antrenori: Ioan Pap-Deac și Marius Botan. Au mai jucat V. Bence – Negreanu, D. Dunca, E. Kinczel, B. Niylvan, R. Vajda și N. Horvath, în timp ce Andrei Hosu și Rafael Popovici-Ciatău n-au fost utilizate din cauza accidentărilor suferite.