LIGA 3, PLAY OUT: Victoria Carei, învinsă pe teren propriu de SCM Zalău

În cadrul play-out-ului din Liga 3, Victoria Carei a pierdut ieri partida disputată împotriva celor de la SCM Zalău. Careienii antrenaţi de Marius Botan au fost înfrânţi cu scorul de 1-2 (0-1).

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 36, prin golul înscris de Nikolic Ştefan.

În repriza secundă, în minutul 83, Nikolic a reuşit să înscrie al doilea gol pentru SCM Zalău.
Golul de onoare al careienilor a fost marcat spre finalul meciului, printr-o lovitură de la 11 m transformată de Luca Tincău.
Lotul CSM Victoria Carei: Erik Mitracica – Andraș Patric, Teodor Bîrle, Tand Christian, Vajda Roland, Kinczel Ervin, Daniel Tilinger (cpt.), Raul Ardelean, Raul Raţ, Daniel Feier, Luca Tincău;
Rezerve: Florin Gorbe – Nyilvan Bogdan, Adrian Marinas, Nwokoecha Chukwuebuka „Nelson”, Popovits Patrick, Răzvan Negreanu, Bokyi Dmytro, Luca Feher, Haller Dominik;
Antrenor: Marius Botan;
SCM Zalău: Bogdan Miron (cpt.) – Ionuţ Sălăjan, Andrei Bobaru, Maxim Focsa, Alexandru Chereches, Cristian Jalbă, Victor Mare, Artur Pătraş, Alex Negrean, Ovidiu Meşter, Nikolic Ştefan;
Rezerve: Octavian Mureşan, Marius Leitan, Luigi Pop, Ionuţ Pașcu, Bogdan Minteuan, Florin Pop, Sebastian Culda,Andrei Jula, Banyoi Andrei;
Antrenor: Cristian Lupuţ;
În etapa următoare, CSM Vitoria Carei va juca, tot acasă, cu Minerul 1947 Ocna Dej.