În etapa a XIV-a din seria a zecea a Ligii 3, CSM Victoria Carei a jucat azi, în deplasare, cu CSM Sighetu Marmaţiei. Careienii au suferit o înfrângere cu scorul de 4-1 (3-0).

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 3-0 pentru gazde.

Sighetenii au marcat prin Pătrășcan Viorel, Catrina Cristian, Pop Simion.
Careienii au ajuns în inferioritate numerică după eliminarea lui Flavian Moş în minutul 38 pentru că a respins cu mâna din apropierea porţii
În repriza secundă, gazdele şi-au majorat avantajul prin golul înscris de Novoselenszki Raul.
Singurul gol al Victoriei Carei a fost înscris în ultimul minut al partidei de către Kinczel Ervin.
Lotul SCM Sighetu Marmaţiei: Cebotari Lucian- Catrina Cristian, Gherasim Cristian (cpt.), Pop Ion Simion, Tutuţa Cătălin, Dunca Dacian, Deivid Andreas, Novoselenszki Raul, Pătrăşcan Viorel, Novoselenszki Alexandru, Ardelean Gabriel.
Rezerve: Varga Rareş, Godaj Ionuţ, Chiorilă George, Condrat Marcus, Thiam Ousmane, Bumbar Ianis.
Antrenor: Iencsi Adrian.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin- Kinczel Ervin, Moş Flavian, Silaghi Claudiu, Haller Dominik, Tilinger Daniel (cpt.), Raţ Raul, Vajda Roland, Negreanu Răzvan, Nwokoecha Chukwuebuka, Marinaş Adrian
Rezerve: Mitracica Erik, Nyilvan Bogdan, Nyilvan Rareş, Tincău Luca, Zbona Raul, Benze Devon, Horvath David, Aspru Răzvan.
Antrenor: Tabi Zsolt