LIGA 3. Victoria Carei a pierdut în deplasare cu SCM Zalău

În etapa a XII-a din seria a zecea a Ligii 3, CSM Victoria Carei a jucat azi, în deplasare, cu SCM Zalău. Careienii antrenaţi de Marius Botan au fost învinşi de gazde cu scorul 5-0 (1-0).

Zălăuanii au preluat conducerea în prima repriză, prin golul marcat Vlad Moraru în minutul 35.

În minutul 55, Sergiu Pop a marcat al doilea gol al celor de la SCM Zalău. În continuare, Mihai Doroftei a marcat un hattrick în decurs de zece minute (min.79, 86 şi 89).
Partida dintre SCM Zalău şi CSM Victoria Carei s-a încheiat cu scorul de 5-0.
Lotul SCM Zalău: Miron Bogdan, Sălăjan Ionuţ, Jalbă Cristin, Ion Cătălin, Cherecheş Alexandru, Calugher Vadim, Stanciu Paul (cpt.), Moraru Vlad, Meşter Cosmin, Mihai Liviu, Pop Sergiu.
Rezerve: Şugar Alex, Rotea Răzvan, Doroftei Mihai, Leitan Mihai, Torzsa Amir, Minteuan Bogdan, Banyoi Andrei, Pop Florin, Culda Sebastian.
Antrenor: Lupuţ Cristian.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin- Negreanu Răzvan, Moş Flavian, Aspru Răzvan, Zbona Raul, Raţ Raul, Vajda Roland, Nyilvan Bogdan, Nwokoecha Chukwuebuka, Kinczel Ervin (cpt.).
Rezerve: Mitracica Erik, Benze Devon, Marinaş Adrian, Nyilvan Rareş, Horvath David, Haller Dominik.
Antrenor: Botan Marius.