În etapa a opta din seria a zecea a Ligii 3, CSM Victoria Carei a învins azi, pe teren propriu, CFR 2 Cluj. Careienii antrenaţi de Marius Botan au obţinut o victorie binemeritată, impunându-se în faţa oaspeţilor clujeni cu scorul de 3-0 (2-0).

Careienii au deschis scorul în minutul 13, prin golul marcat de Luca Tincău.

În minutul 23, Tincău a înscris din nou dintr-o lovitură de penalty, acordată în urma unui henţ în careul advers.
În repriza secundă, în minutul 69, Nwokoecha Nelson a înscis un gol spectaculos, cu spatele la poarta adversă, profitând de o ieşire neinspirată a portarului clujean.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin, Bîrle Teodor, Moş Flavian, Tincău Luca, Aspru Răzvan, Kinczel Ervin, Haller Dominik, Vajda Roland, Tilinger Daniel (cpt.), Marinaş Adrian, Nwokoecha Chukwuebuka „Nelson”.
Rezerve: Mitracica Erik, Nyilvan Bogdan, Zbona Raul, yilvan Rareş, Benze Devon, Negreanu Răzvan, Horvath David.
Antrenor: Marius Botan.

Lotul CFR 2 Cluj: Gal Rereş, Băcan Rareş, Muanza Japhet Emanuel, Popşa David, Fărcăşan Vlad, Lucaci Tudor, Suciu Bogdan, Fica Alin, Mandefu Ibrahima, Haiduc Raul, Bucică Alexandru.
Rezerve: Rus Ionuţ, Kun Viktor, Tomşa Gheorghe, Prangate Răzvan, Milchiş David, Zbona Andrei, Cristea Raul, Cristea Alexandru, Miakate Abdoulaye.
Antrenor: Dan Mugurel