LIGA 3: Victoria Carei, înfrântă pe teren propriu de Minerul Ocna Dej

În cea de-a şasea etapă din seria a X-a a Ligii 3, Victoria Carei a întâlnit astăzi, pe teren propriu, echipa CS Minerul 1947 Ocna Dej. Careienii antrenaţi de Marius Botan au pierdut cu scorul de 1-3 (0-3).

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 21, prin golul marcat de Rus Ionuţ. În minul 29 au înscris al doilea gol prin Vitan Raul, iar în minutul 41 al treilea gol prin Gligor George.

Careienii nu au reuşit să fructifice nicio ocazie, prima repriză terminându-se cu scorul de 0-3.
Unicul gol al careienilor a fost marcat în ultima parte a reprizei secunde, respectiv în minutul 85, de către căpitanul Kinczel Ervin.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin, Bîrle Teodor, Ritli Raul, Tincău Luca, Aspru Răzvan, Kinczel Ervin (cpt.), Silaghi Claudiu, Raţ Raul, Nyilvan Bogdan, Marinaş Adrian, Nwokoecha Chukwuebuka.
Rezerve: Mitracica Erik, Vajda Roland, Moş Flavian, Zbona Raul, Nyilvan Rareş, Benze Devon, Negreanu Răzvan, Horvath David, Haller Dominik.
Antrenor: Marius Botan.

Lotul Minerul Ocna Dej: Toderan Patric- Rus Ionuţ, Negru Emanuel (cpt.), Nistor Paul, Ciurcui David, Niţă Loren, Iaru Rareş, Mureşan Darius, Vitan Raul, Dan Florin, Gligor George.
Rezerve: Toderean Antonio, Bud Cezar, Negruţ Sergiu, Giurgean Antoniu, Kolbasz Septimiu, Giurgean Alexandru, Chiş Paul, Amarii Robert, Hordouan Denis.
Antrenor: Tiberiu Bălan.