CSM Victoria Carei, la prima sa victorie în Liga 3

În etapa a cincea, Victoria Carei a reuşit să obţină azi, pe teren propriu, prima victorie din Liga 3. Careienii antrenaţi de Marius Botan s-au impus cu scorul de 2-1 împotriva celor de la CSM Sighetu Marmaţiei.

Oaspeţii au reuşit să înscrie primul gol al partidei în minutul 17 prin Gondiu Gheorghe, care a profitat de o greşeală în apărarea careiană.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-1.
În repriza a doua, careienii au jucat mult mai agresiv. În minutul 55 au reuşit egalarea prin golul înscris de Nelson.
În minutul 84, Luca Tincău a reuşit să înscrie al doilea gol al careienilor, dintr-o lovitură de penalty.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin- Bîrle Teodor, Ritli Raul, Moş Flavian, Aspru Răzvan, Kinczel Ervin, Tilinger Daniel (cpt.), Raţ Raul, Vajda Roland, Tincău Luca, Nwokoecha Chukwuebuka (Nelson).
Rezerve: Mitracica Erik, Marinaş Adrian, Nyilvan Bogdan, Zbona Raul, Nyilvan Rareş, Silaghi Claudiu, Negreanu Răzvan, Benze Devon, Ghiarfaş Mihai.
Antrenor: Marius Botan.

Lotul CSM Sighetu Marmaţiei: Pop Ioan, Hovoselenszki Raul (cpt.), Tututa Cătălin, Cebotari Lucian, Dunca Dacian, Gherman Raul, Ofrim Andrei, Andreas Deivid, Catrina Cristian, Chirilă George, Gondiu Gheorghe.
Rezerve: Trifoi Ionuţ, Ardelean Gabriel, Godja Ionuţ, Pătrăşcan Viorel, Condrat Marcus, Sandu Florian, Tand Christian, Thiam Ousmane.
Antrenor: Iencsi Adrian.