Toți asistații social din fostul cămin de bătrâni din Carei au fost evacuați

Share

Asistații social care locuiau în fostul cămin de bătrâni din Carei, situat pe strada Doina, au fost evacuați pentru neplata utilităților și a chiriei.

Două familii care erau cu plățile la zi au primit alte locuințe sociale în oraș.




Clădirea este acum goală și închisă. Foștii chiriași au lăsat în urma lor numeroase distrugeri și o mizerie de nedescris.
Imobilul va fi folosit de Primăria Carei pentru activități sociale destinate vârstinicilor după ce va fi reabilitat, cel mai probabil printr-un proiect finanțat din fonduri europene.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura