Hoți care acționau în zona Gării Carei au sustras din vagoane 3,8 tone de cereale

Share

În urma activităților specifice efectuate de către poliţiştii Biroului Judeţean de Poliţie Transporturi Satu Mare – P.P.T.F. Carei într-un dosar penal privind sustragerile de cereale din vagoanele garate în complexul Stației C.F. Carei, în perioada 20 – 22 mai 2022, au fost identificate persoanele bănuite de comiterea faptelor.

Faţă de acestea a fost dispusă continuarea urmăririi penale, persoanele bănuite fiind cercetate în stare de libertate, pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.




De asemenea, în urma investigaţiilor şi a verificărilor efectuate, au fost identificate unităţile de morărit la care persoanele bănuite ar fi vândut 3,8 tone de cereale, sustrase din vagoanele de marfă, acestea fiind indisponibilizate, până la finalizarea cercetărilor.
În cauză, se efectuează cercetări pentru probarea întregii activități infracționale a persoanelor implicate și restituirea cantităţii sustrase persoanei vătămate.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura