În cea de-a treia etapă din play-offul ligii de elită sătmărene, CSM Victoria Carei a întâlnit azi, pe teren propriu, echipa Recolta Dorolț. Careienii antrenaţi de Marius Botan s-au impus cu scroul de 4-0 (2-0).

Scorul a fost deschis în minutul 32 de Ervin Kinczel, iar în minutul 45, Bajai Balazs a înscris cel de-al doilea gol al careienilor. În repriza secundă au marcat Bakai Balazs în minutul 49 şi Nyilvan Rareş în minutul 63.

Careienii au dominat jocul, având de-a lungul partidei numeroase ocazii, inclusiv un penalty ratat în repriza secundă de Marinaş Adrian.
Lotul Victoriei Carei: Gorbe Florin, Bîrle Teodor, Moş Flavian, Ritli Raul, Mihale Claudiu, Silaghi Claudiu, Bakai Balazs, Kinczel Ervin (cpt.), Marinaş Adrian, Nyilvan Rareş, Feier Daniel.
Rezerve: Mitracica Erik, Nyilvan Bogdan, Ghiarfaş Mihai, Vespremi Martin, Zbona Raul, Benze Devon, Horvath David.
Antrenor: Marius Botan, antrenor cu portarii- Bagossy Alexandru.

Lotul Recoltei Dorolţ: Rapolti Bela, Catalan Ioan, Aspru Răzvan, Iuhas Cosmin, Lăpuşte Dragoş, Mester Nandor (cpt.), Lakatos Tibor, Cubas Denis, Simon Angelo, Băbuţ Ioan, Vincze David.
Rezerve: Beres Mark, Mezei Iuliu, Caba Alin, Fechete Flaviu.