Victoria Carei s-a impus fără probleme în faţa celor de la AFC Căpleni

În această seară, în cea de-a doua etapă din play-offul ligii de elită sătmărene, CSM Victoria Carei a învins în deplasare AFC Căpleni. Partida dintre AFC Căpleni – CSM Vctoria Carei s-a încheiat cu scorul de 1-12 (1-5).

Pentru careieni, căpitanul Kinczel Ervin a reuşit să marcheze cinci goluri, Adrian Marinaș a reușit un hattrick, Daniel Feier o dublă, iar Teodor Bârle și Claudiu Silaghi au marcat câte un gol. Unicul gol al gazdelor a fost marcat de Eliot Bistran în ultimul minut de joc al primei reprize, la scorul de 5-0.

„Felicit băieţii pentru atitudinea responsabilă faţă de jocul de azi. Doresc să respectăm campionatul în care evoluăm, respectiv obiectivul propus. Pe viitor, nu le cer altceva decât aceeaşi determinare şi poftă de joc pe care au arătat-o în primele două etape”, a declarat antrenorul Victoriei Carei, Marius Botan.
Marcatori: Eliot Bistran/Kinczel Ervin (5), Adrian Marinaș (3), Daniel Feier (2), Teodor Bârle, Claudiu Silaghi;
CSM Victoria Carei: Erik Mitracica – Teodor Bîrle, Flavian Moș, Raul Ritli, Claudiu Mihale, Claudiu Silaghi, Bakai Balazs, Kinczel Ervin (cpt.), Adrian Marinaș, Nyilvan Rareș, Daniel Feier;
Rezerve: Florin Gorbe – Veszpremi Martin, Mihai Ghiarfaș, Benze Devon, Raul Zbona, Nyilvan Bogdan;
Antrenor: Marius Botan, antrenor cu portarii- Bagossy Alexandru;
AFC Căpleni: Demko Krisztián – Silaghi Gabor, Pataki Arpad, Baumgartner Antal, Fleisz Christopfer, Gecse Gergo, Marius Moldovan (cpt.), Gecse Aron, Mosdoczi Bence, Eliot Bistran, Koch Mate;
Rezerve: Heveli Szabolcs, Cosmin Sima, Martin Murgui, Szilágyi Martin, Papp Attila;
Antrenor: Demko Norbert;
Arbitru: Kovacs Szabolcs;
Asistenți: Toth Kristian și Jennifer Damian;
Observator: Cseh Sandor;

În meciul juniorilor, puștii careiene s-au impus cu scorul de 4-1.
Etapa următoare, CSM Victoria Carei primește vizita Recoltei Dorolț, iar AFC Căpleni va juca în deplasare la Unirea Tășnad.