Tenis de masă U11: Careianca Koncz Julia, vicecampioană naţională a Ungariei

În perioada 15-17 aprile, la Mohacs (Ungaria), a avut loc Campionatul Naţional de tenis de masă destinat categoriilor de vârstă U11, U13 şi U15, atât la fete cât şi la băieţi. La competiţie au participat şi şapte sportivi din Carei, legitimaţi la DAK- DEAC Debrecen. Cel mai bun rezultat l-a obţinut careianca Koncz Julia (U11), care şi-a adjudecat titlul de vicecampion naţional, fiind selectată şi în lotul de perspectivă al Ungariei la categoria ei de vârstă.

La U13, careianca Pascui Nicoleta a ajuns până în sferturile de finală, unde a fost învinsă de favorita nr.1 a competiţiei, Plonyi Nora (Kecskemet).
Sportivul Kovacs Tamas a reuşit şi el calificarea până în sferturile de finală a categoriei U13, unde a fost învins de un sportiv din Dombovar.

Sportivele Wacter- Meszaros Nora, Bodon Ameli şi Gindela Hanna au trecut din grupe la categoria U13, calificându-se pe tabloul principal, unde din primul tur au părăsit competiţia.