Sezonul olimpiadelor școlare (faza județeană), se încheie cu o listă impresionantă de elevi ai Liceului Teoretic Carei premiați la o mare varietate de discipline școlare. Munca asiduă și susținută, eforturile depuse, sacrifiiciile au făcut posibile aceste rezultate extraordinare.

Redăm în continuare lista acestor elevi și profesori merituoși:




LIMBA ENGLEZĂ
Profesori coordonatori: Borota Adriana, Mák Lilla, Prógli Reka, Tóth Sándor
Petkes Andra clasa VII C Premiul I
Sikolya Anna clasa VIII A Premiul III
Mudure Naomi clasa IX A Premiul III
Pap David clasa X A Premiul III
Papp Czier Johanna clasa XII B Premiul III
Susan Alexandra clasa VIII A Mențiune
Mák Andor clasa IX B Mențiune
Obis Bence clasa IX D Mențiune
LIMBA LATINĂ
Profesor coordonator: Iacobuț Alina
Pocol Roxana clasa VII C Premiul I Calificată la faza națională
Szabó Viktória Anna clasa IX E Premiul I Calificată la faza națională
Mateaș Casian clasa VII C Premiul II Calificat la faza națională
Ciarnota Diana clasa VII C Premiul III Calificată la faza națională
LIMBA ȘI LITERATURA MAGHIARĂ
Profesori coordonatori: Fazakas Erika, Szabó Csilla, Putovici Tünde, Erdős Kinga
Filip Izabella clasa IXB Premiul I Calificată la faza națională
Láng Blanka clasa XB Premiul I Calificată la faza națională
Szász Iringó clasa VI E Mențiune
Erdős Eszter Hanna clasa V D Mențiune
Heveli Hanna Hildegárd clasa V Mențiune
INFORMATICĂ
Profesor coordonator: Laslo Ion
Danciu Alex clasa XI A Premiul III
Petcu Tudor clasa XI A Mențiune
MATEMATICĂ
Profesori coordonatori: Czenter Enikő, Tămîian Traian
Rusu Luca clasa IX A Premiul I Calificat la faza națională
Paşca Augustin Gheorghiţă clasa XII C Menţiune
MATEMATICĂ – Olimpiada pentru minorități
Profesori coordonatori: Czenter Enikő, Gaskó Gabriela, Kiss Sándor
Balogh Roland Peter clasa IX B Premiul I Calificat la faza națională
Pósz Patricia clasa XI B Premiul I Calificată la faza națională
Mak Andor clasa IX B Premiul III Calificat la faza națională
Gyerkes Fruzsina clasa a lX B Premiul III Calificată la faza națională
Ludescher Martin clasa V D Premiul III
Gindele Hanna Rebeka clasa V D Mențiune
Hajnal István clasa VI D Mențiune
Szász Iringó clasa VI E Mențiune
Nagy Ádám Balázs clasa X B Premiul II
Grebur Zsófia clasa X B Premiul III
Görög Anita clasa XII B Premiul III
Pap Czier Johanna clasa XII B Premiul III
BIOLOGIE
Profesor coordonator: Erdei Anita
Haier Gellert clasa IX D Menţiune
GEOGRAFIE
Profesor coordonator: Mențiu Gabriela
Prisacaru Luca clasa X E Premiul II
EDUCAȚIE FIZICĂ
Profesor coordonator: Răzvan Nintaș
Cura Roxana clasa X C Premiul l Calificată la faza națională
RELIGIE ORTODOXĂ
Profesori coordonatori: Dindelegan Carmen, Gabor Angela
Mureșan Dragoș clasa VI Premiul II
Ilieș Șorian Chris clasa V Premiul III
Voc Denis clasa VII C Premiul III
Tămaș Anemona clasa VIII Mențiune
Rebeleș Arlette clasa IX C Mențiune
Tămaș Lăcrămioara clasa XI E Mențiune
RELIGIE GRECO-CATOLICĂ
Profesor coordonator: Deak Istvan
Borota Antonia clasa VIII A Premiul I Calificată la faza națională
RELIGIE ROMANO-CATOLICĂ
Profesor coordonator: Ludescher-Donca Anamaria
Sarkadi Zsófia clasa VII E Premiul I Calificată la faza națională
Andrási Zsófia clasa IX D Premiul I Calificată la faza națională
Kinczel Vivien clasa X B Premiul I Calificată la faza națională
Bakos Réka clasa XII D Premiul I Calificată la faza națională
Bartha Natália clasa XII B Premiul II
RELIGIE REFORMATĂ
Profesor coordonator: Likker Erika
Maier Tamara clasa XI B Premiul I Calificată la faza națională
Kurucz Kristòf clasa XI B Mențiune
Felicitări tuturor!