CSM Victoria Carei a disputat azi, pe teren propriu, un meci amical cu Sportul Botiz. Careienii antrenaţi de Marius Botan s-au impus cu scorul de 6-0 (1-0).

Pentru careieni au marcat: Feier, Zbona, Nyilvan R. (2), Kinczel, Nelson.
„A fost ultimul test înainte de începerea campionatului. Un test reuşit. Aşa cum se ştie, au fost şi doi stranieri în lotul echipei noastre. Amândoi au demonstrat dorinţa de afirmare şi au reuşit să îşi impună stilul de joc, cu toate că de mult timp nu au mai făcut antrenamente şi nemaivorbind de meciuri. Sper să reuşim să îi legitimăm pe amândoi şi să ne ajute şi ei la obiectivele propuse. Mulţumesc suporterilor care au venit la meci şi i-au susţinut cu aplauze pe băieţi. Sper să îi putem face mândri pe careieni şi prin reuşitele echipei noastre”, a declarat antrenorul CSM Victoria Carei, Marius Botan.
Echipa de start: Gorbe Florin – Bîrle Teodor, Moş Flavian, Silaghi Claudiu, Orosz Engelbert, Nyilvan Bogdan, Tilinger Daniel (cpt.), Marinaş Adrian, Raphael Kcee Anaebo, Feier Daniel, Kwuebuka Nwokoecha Nelson.
Rezerve: Mitracica Erik – Veszpremi Martin, Mihale Claudiu, Ghiarfaş Mihai, Bakai Balazs, Kinczel Ervin, Nyilvan Rareş, Zbona Raul.

Antrenor: Marius Botan, antrenor cu portarii- Bagossy Alexandru.