Liga a IV-a: CSM Victoria Carei II, egal cu Real Andrid

În Liga a IV-a, juniorii de la CSM Victoria Carei II au reușit să facă un egal duminică, în deplasare, în compania celor de la Real Andrid. Partida Real Andrid- Victoria Carei s-a încheiat cu scorul de 3-3 (1-1).

victoria II 2
Pentru careieni au marcat Mihale în minutele 40 și 50, respectiv Negreanu în minutul 87.
”Un rezultat echitabil, ambele echipe au fost la conducere. Ratările individuale din príma repriză, în situații foarte avantajoase, a pus amprenta pe jocul nostru. Următoarea partidă, de la Urziceni, o vom juca duminică, de la ora 12.00. Ne pregătim să o câștigăm”, a declarat antrenorul Tabi Zsolt.
Lotul CSM Victoria Carei II: Mitracica- Szenasi, Bârle, Veszpremi, Fischer, Negreanu, Kern, Benze, Saraz, Horvath, Mihale.
Rezerve: Menesi, Farkas, Pop, Farte, Piczok, Mezei, Cărbunar, Răducan.
Antrenori: Tabi Zsolt, Csenteri Jozsef, Bagossy Alexandru- antrenor cu portarii.