În cea de-a noua etapă a Ligii 4 Elite, CSM Victoria Carei a învins în această după-amiază, pe teren propriu, echipa Unirea Tăşnad. Careienii antrenaţi de Marius Botan s-au impus cu scorul de 5-1 (1-1).

victoria
Primul gol al partidei a fost înscris de oaspeţi, prin Mărneanu Cătălin, în minutul 6. Victoria Carei a reuşit să egaleze în minutul 35 prin reuşita lui Bakai Balazs. Dominând jocul, careienii au mai înscris patru goluri în repriza secundă: Nagy Imre în minutul 61, Kinczel Ervin în minutul 65 şi Feier Daniel în minutele 76 şi 87.
Lotul CSM Victoria Carei: Gorbe Florin- Griszhaber Bogdan, Orosz Engelbert, Ghiarfaş Mihai, Tilinger Daniel (pct.), Bakai Balazs, Marinaş Adrian, Nyilvan Rareş, Bîrle Sergiu, Kinczel Janos, Feier Daniel.
Rezerve: Mitracica Eric, Vereş Alex, Nagy Zoltan, Fischer Peter, Negreanu Răzvan.
Antrenor: Botan Marius, Bagossy Alexandru- antrenor cu portarii.
Lotul Unirii Tăşnad: Boros Vlad- Marin Cătălin, Suranyi Reymond, Mărneanu Cătălin, Silaghi Raul (cpt.), Suranyi Ervin, Bălău Marius, Bolba Mădălin, Locso Levente, Silaghi Claudiu, Holczberger Krisztian.
Rezerve: Ardelean Cristian, Maşlinca Paul, Dana Arpad, Malinetescu Mark, Todorca Cătălin, Malinetescu Alex, Patiţa Sorin.