Profesorul careian Karácsonyi Péter, comemorat la 20 de ani de la trecerea în neființă

Share

Directorul Direcției de Cultură Carei, Bogdan Georgescu, și directorul Centrului Cultural, Szűcs József au depus astăzi o coroană de flori la bustul fostului lor profesor Karácsonyi Péter, fondatorul fenomenului ”Castelanii”.

coroana karacsonyi

”Au trecut 20 de ani de când dl. profesor Karácsonyi Péter a plecat dintre noi. Deși îl pomenim foarte des, acum, preț de câteva secunde, ne-am amintit de el la bustul său din curtea Centrului Cultural Carei. Ne-a fost profesor și mentor. Dumnezeu să îl odihnească în pace!”, se arată în mesajul celor doi directori.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura