Miercuri după-amiază, CSM Victoria Carei a jucat în deplasare meciul restant cu Recolta Sanislău. Careienii antrenați de Marius Botan s-au impus cu scorul de 14-0.

marius botan2
Pentru Victoria Carei au marcat în prima repriză Nagy Zoltan (3), Nyilvan Rareș (2), Daniel Tilinger, Adrian Marinaș și Claudiu Mihale. În repriza secundă, au mai înscris Daniel Tilinger, Nyilvan Rareș (2) și Adrian Marinaș (3).
”Sincer, despre meci nu am ce să declar. O lipsă de respect din partea gazdelor vizavi de competiție. Urmează ca duminică să ne deplasăm la Berveni. Sper ca băieții să arate în continuare multă maturitate și concentrare pe durata următoarelor meciuri. Vă mulțumesc”, a declarat antrenorul careienilor, Marius Botan (Foto).
Lotul Victoriei Carei: Eric Mitracica- Claudiu Mihale, Orosz Engelbert, Sergiu Bârle, Mihai Ghiarfaș, Daniel Tilinger (căpitan), Bakai Balazs, Alex Vereș, Nyilvan Rareș, Adrian Marinaș, Nagy Zoltan.
Rezerve: Florin Gorbe- Kinczel Ervin, Kern Raul, Raul Zbona, Veszpremi Martin, Griszhaber Bogdan.
Antrenor: Marius Botan.
În etapa viitoare, CSM Victoria Carei va juca în deplasare împotriva celor de la Stăruința Berveni.