Duminică, 12 septembrie 2021, CSM Victoria Carei II a întâlnit în deplasare echipa Vulturii Santău. Careienii au preluat conducerea în prima repriză, fiind egalați de gazde în repriza secundă. Partida Vulturii Santău- CSM Victoria Carei II s-a încheiat cu scorul de 1-1.

victoria carei 2
Golul careienilor a fost marcat de Horváth din semivoleu după centrarea lui Negreanu.
Lotul de jucători: Ménesi, Szénási, Bârle, Veszprémi, Fischer, Negreanu, Benze, Bogdán, Száraz, Horváth, Mezei. A intrat la pauza Selymesi în locul lui Száraz. Toți membrii lotului sunt juniori A1. Antrenori: Tabi Zsolt, Csenteri József
”Un început bun pentru juniorii noștrii contra echipelor de seniori din Liga a IV-a. Așteptăm o comportare bună a juniorilor noștri în meciurile ce vor urma. Adaptarea la suprafața terenului de joc din deplasări, la adversari cu o vârstă și experiență mai avansată este provocarea pe care trebuie să o trecem cu bine cât se poate de repede. Cu încredere în pregătire și dorință de afirmare vom realiza lucruri frumoase!”, a declarat antrenorul Tabi Zsolt.