Centrul de vaccinare din Carei își restrânge programul. Vaccinări doar marți, joi și sâmbătă

Share

Centrul de vaccinare din Carei, care funcționează în sala de sport a Liceului Tehnologic Iuliu Maniu, își schimbă programul de lucru, începând de astăzi, anunță Primăria Carei.

centru vaccinare
Imunizările se vor realiza doar în zilele de marți, joi și sâmbătă, datorită scăderii interesului populației. ”În urma verificării platformei de vaccinare, am constatat că numărul persoanelor înregistrate în Registrul Electronic Național de Vaccinări (RENV) a scăzut față de intervalul anterior”, se arată în adresa semnată de coordonatorul centrului, dr. Henrietta Feher.
Între timp, a fost rezolvată și problema salariilor. Personalul centrului și-a primit drepturile salariale scadente, care au fost achitate de către Ministerul Sănătății.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura