Victoria Carei a învins aseară fără probleme echipa Schamagosch Ciumeşti, câştigând cu 4-0 (2-0) partida disputată pe stadionul Victoria din Carei. Pentru careieni au marca Krajczar, Vereş, Schuller şi Horvath.

victoria carei

Primul gol al careienilor a fost marcat de către Krajczar Florin, după un sfert de oră de la începutul partidei. Al doilea gol a fost marcat de Alex Vereş, în minutul 25. În cea de-a doua repriză, în minutul 58, Schuller Istvan a majorat avantajul careienilor la 3-0. Horvath David a stabilit scorul final al meciului, 4-0, înainte cu 10 minute de finalul partidei.
Lotul CSM Vitoria Carei: Alex Menesi- Veszpremi Martin, Claudiu Mihale, Teodor Bârle, Răzvan Negreanu, Kern Raul, Karajczar Florin, Benze Zsolt (căpitan), Bakai Balazs, Schuller Istvan, Alex Vereş.
Rezerve: Bakos Patrik, Daniel Mezei, Horvath David, Baogdan Janos, Sakas Szilveszter, Selymesi David, Ciobâncan Paul, Piczok Ioan, Cărbunar Ionuţ.
Antrenori: Csenteri Jozsef, Tabi Zsolt, Marius Botan.