CSM Victoria Carei a suferit azi prima înfrângere din serie, fiind învinsă cu 5-1 de către Turul Micula în partida disputată azi pe stadionul Victoria. Golul careienilor antrenaţi de Marius Botan a fost înscris în prima repriză de către Mihale Claudiu. Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1.

victoria carei
Lotul CSM Victoria Carei: Eric Mitracica – Holczberger Kristian, Claudiu Mihale, Veszprem Martin, Schuller Istvan, Lucian Dascăl, Kern Raul, Krajczar Florin, Alex Vereș, Nagy Imre, Bakai Szabolcs;
Rezerve: Alex Menesi, Mihai Ghiarfaș, Griszhaber Gabriel, Griszhaber Daniel, Orosz Engelbert, Daniel Tilinger, Mihai Istvan, Raul Zbona, Bakai Balazs; Kinczel Ervin- accidentat.
Antrenor: Marius Botan.
„Îmi pare rău pentru rezultatul din acest joc. Mi-aş fi dorit să încheiem sezonul acesta cu o victorie, dar sper să fie un semnal de alarmă pentru toţii jucătorii pentru că marţi jucăm semifinala şi avem nevoie de o cu totul altă abordare în acel meci. Le urez jucătorilor sărbători fericite şi multă sănătate”, a declarat antrenorul Marius Botan.
Victoria Carei va întâlni marţi, în semifinală, Olimpia Suporterilor. Locul şi ora de desfăşurare a partidei vor fi decise în cursul zilei de mâine.