Parlamentarii USR-PLUS de Satu Mare doresc să sprijine proiectele Primăriei Carei

Share

Parlamentarii USR-PLUS din județul Satu Mare, senatorul Aelxandru-Robert Zob și deputatul Radu Panaint, însoțiți de consilierul local sătmărean Diana Molnar-Creț, s-au întâlnit azi cu primarul municipiului Carei, Eugen Kovacs.

kovacs panait zob1
”Sunt onorat de vizita domnilor parlamentari USR-PLUS. Am discutat cu dânșii despre viitoarea colaborare, insistând pe sprijinirea proiectelor derulate de către Primăria Carei. Contăm pe sprijinul domnilor parlamentari în special în cazul proiectelor care au legătură cu ministerele conduse de miniștrii USR-PLUS”, a declarat primarul Eugen Kovacs.
”Obligația parlamentarilor este să susțină proiectele de importanță pentru județul Satu Mare, indiferent de coloratura politică a primarilor. Cutuma de a susține doar proiectele propuse de primarii partidului din care face parte parlamentarul ar trebui să se termine. Noi ne dorim să fim inițiatorii unei astfel de abordări”, a declarat președintele USR-PLUS Satu Mare, deputatul Radu Panait.

kovacs panait zob2

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura