Echipa de fete a CSM Victoria Carei se află în 8-11 octombrie 2020 în Moinești, la turneul de calificare pentru Divizia B Senioare, unde sunt înscrise șapte echipe și se califică doar două. Antrenorul Mircea Podoba s-a deplasat cu următoarea formație: Fejos Anna, Ferenczy Zita, Rad Ayana și Comiati Alexandra.

tapo1
Sportiva Dari Helga, legitimată și ea la la CSM Victoria Carei, participă la Europa Top 10 juniori, în Berlin, pornind de pe locul 9.
Sportiva Pascui Nicoleta, de doar 12 ani, din Carei, a fost transferată și legitimată la DAK- DEAC Debrecen. În acest sfârșit de săptămână va avea primul său meci de NB 1 senioare (Nemzeti Bajnoksag 1- Liga 1 Națională) din Ungaria.
Copiii din cadrul secției de tenis de masă vor avea un meci de verificare în sala de tenis de masă din Carei, sâmbătă, începând cu ora 10.00, împotriva colegilor lor din Tășnad.