Interviu cu Todea Carmen, candidată pe lista PSD la Consiliul Local Carei

Todea Carmen
Reporter: – Ce priorități veți avea dacă ajungeți consilier local?
Todea Carmen: – Ca și consilier am inițiat câteva proiecte vizând activitatea artistică și promavarea unor personalități din orașul nostru, am susținut toate proiectele care vor face din Carei un oraș modern, prosper, european. Dar… înainte de orice, sunt mama, chiar dacă copiii mei sunt adulți deja. Promit să rămân consecventă cu principiile mele, cu mine însămi.
Reporter: – Un mesaj, un gând către careieni…
Reporter: – În orașul nostru, care în curând va arăta ca oricare alt orășel european, să redescoperim împreună valorile morale. Să redescoperim empatia. Să fim onești, integri. Să fim, pur și simplu, oameni integri și responsabili. În 27 septembrie uzați de dreptul dumnevoastră de a vota. Votați Ioan Oneț la Primăria Carei și echipa de candidați ai PSD la Consiliul Local Carei, votați o echipă care îmbină în mod armonios tinerețea, experiența și competența.
A consemnat Szasz Lorand