Încă trei decese ale unor pacienţi infectaţi cu coronavirus în România

Share

Au fost înregistrate încă 3 decese ale unor persoane infectate cu noul coronavirus pe teritoriul României, numărul deceselor la nivel național ajungând la 11, informează Ministerul Sănătăţii. 

coronavirus

Este vorba despre:
Bărbat , 59 ani, pacient Spitalul Județean de Urgență Suceava, fără posibilă expunere
precizată.
Data deces: 22/03/2020

Femeie, 80 ani, pacientă în Spitalul Județean de Urgență Suceava, fără posibilă expunere
precizată.
Data deces: 23/03/2020

Bărbat, 71 ani, pacient Spitalul Județean de Urgență Suceava, fără posibilă expunere
precizată
Data deces: 23/03/2020

Pacienții au fost confirmați pozitiv la COVID 19 în data de 23 martie 2020, atunci când s- au primit rezultatele probelor de laborator.
Toți cei trei pacienți aveau afecțiuni medicale cronice pre- existente (boli cardiovasculare, diabet).
Decesele au fost raportate la INSP în această seară.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura