Asociaţia Inimi deschise spre mânuţe întinse a strâns aproape 25.000 lei pentru Spitalul Carei

Share

Având în vedere situaţia gravă din ţară pe fondul pandemiei de coronavirus, Asociaţia Inimi deschise spre mânuţe întinse din Carei a lansat în week-end un apel de solidaritate pentru Spitalul Municipal Carei. Până astăzi, s-a strâns suma de 24.300 de lei plus 100 de euro.

spital
„Dragi prieteni, vă anunţăm faptul că, în urma apelului lansat la sfârşit de săptămână, am reuşit să adunăm suma de 24.300 de lei plus 100 de euro pentru Spitalul din Carei! Din această suma se vor achiziţiona echipamente de primă necesitate personalului medical. Suntem recunoscători celor care au raspuns iniţiativei noastre, campania continuă!”, se arată în anunţul Asociaţiei Inimi deschise spre mânuţe întinse.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura