Joi după-amiază, Victoria Carei a întâlnit pe teren propriu echipa Luceafărul Decebal, în cel de-al doilea amical din cadrul pregătirilor pentru returul campionatului. Careienii antrenaţi de Marius Botan s-au impus cu scorul de 3-0.

victoria carei
Pentru careieni au înscris Vereş, în minutul 15, Nyeki în minutul 55 şi Schuller în minutul 65.
Lotul Victoriei Carei: Mitracica – Holczberger, Griszhaber, Orosz, Ghiarfaș – Bakai, Neki – Vereș, Mărneanu, Vasiu – Mihaly. Rezerve: Armos – Tilinger, Zbona, Ghic, Schuller. Antrenor: Marius Botan.
Astăzi, de la ora 15.00, Victoria Carei va juca cel de-al treilea amical din seria meciurilor de pregătire, în deplasare, cu Unirea Valea lui Mihai. Sâmbăta trecută, Victoria Carei a remizat pe teren propriu cu Unirea Valea lui Mihai, partida încheindu-se cu scorul de 1-1.