Victoria Carei a disputat azi primul meci amical din acest an, în cadrul pregătirilor pentru returul campionatului. Careienii antrenaţi de Marius Botan au primit vizita echipei Unirea Valea lui Mihai.

victoria carei
Partida dintre cele două echipe a fost una foarte echilibrată, încheindu-se cu sorul de 1-1. Pentru careieni a înscris Mihaly I. în minutul 15. Oaspeţii au egalat prin Boros I. chiar cu câteva minute înainte de pauză. Partida Victoria Carei – Unirea Valea lui Mihai s-a încheiat cu scorul de 1-1 (1-1).
Lotul Victoriei Carei: Armos- Holczberger, Griszhaber, Nyeki, Orosz- Tilinger (cpt.), Bakai- Vereş, Mărneanu, Zbona, Mihaly I. Au mai jucat: Mitracica, Vasiu, Ghiarfaş, Ghic, Schuller. Din cauza accidentărilor, Koter şi Mihale nu au jucat în amicalul de azi. Antrenor: Marius Botan.