În cea de-a douăprezecea etapă a seriei C a Ligii a IV-a sătmărene, Victoria Carei a reuşit un egal, în deplasare, pe stadionul Olimpia „Daniel Prodan”, cu cei de la CSM Satu Mare. Careienii antrenaţi de Marius Botan au reușit să înscrie un singur gol, în repriza secundă. După 11 victorii consecutive, careienii au făcut primul egal în acest sezon.

victoria carei csm satu mare

Primul gol a fost înscris de gazde, prin Bogdan Faur, cu trei minute înainte de finalul primei reprize. Careienii pregătiţi de Marius Botan au reuşit să egaleze în minutul 57 prin Tilinger Daniel.
Lotul Victoriei Carei: Armos Sandor – Griszhaber Bogdan, Orosz Engelbert, Mihai Ghiarfaş, Nyeki Kevin, Daniel Tilinger, Dallos Adrian, Bakai Balazs, Zbona Raul, Vereş Alex. Rezerve: Erik Mitracica, Mihai Istvan, Koter Raul, Vais Alex, Ghic Gilbert, Schuler Istvan. Antrenor: Marius Botan.

Juniorii antrenaţi de Tabi Zsolt au reuşit să se impună fără drept de apel în faţa juniorilor de la CSM Satu Mare. Au marcat Boros Patrick 2, Schuller Istu 2, Krajczar Florka 2, Raul Lobont 1. Partida CSM Satu Mare- CSM Victoria Carei s+a încheiat cu scorul de 0-7.