Un accident rutier soldat cu rănirea a patru persoane a avut loc cu puțin timp în urmă pe Drumul Național (DN) 19, între Carei și Moftin. Un TIR a intrat în coliziune frontală cu un microbuz. Doi dintre răniți au rămas încarcerați în microbuz, fiind necesară intervenția pompierilor.

Potrivit primelor informații, accidentul ar fi fost provocat de șoferul tirului, care a intrat pe contrasens după ce i-ar fi sărit discul de frână. Poliția a deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.
Momentan, circulația pe DN 19 între Carei și Moftin este blocată.






