Cupa Federaţiei la tenis de masă a fost organizată în acest an de către CSM Zalău în perioada 27- 30 iunie 2019. Au participat sportivi din toată ţara la categoriile 9-11 ani şi 12 ani. Sportiva Pascui Nicoleta de la CSM Victoria Carei a câştigat locul 1, obţinând medalia de aur.

La aceeaşi categorie, careienca Comiati Alexandra a obţinut locul cinci, iar careianul Forgacs Mark locul patru la băieţi. La băieţi 12 ani, Knecht Barnabas a terminat concursul pe poziţia a 7-a.
La această competiţie s-au calificat şi doi sportivi de la Clubul Copiilor – TAPO Carei, la categoria 9-11 ani, obtinând urmatoarele rezultate: