Juniorii de la Victoria Carei, antrenaţi de Tabi Zsolt, au învins fără prea mari dificultăţi echipa Venus Dumbrava în primul meci din semifinalele Final Four-ului Ligii a VI-a sătmărene. Careienii au reuşit să se impună cu scorul de 5-0 (2-0).

Careienii au dominat prima repriză, înscriind prin Mihale Claudiu şi Ghic Gilbert. În repriza secundă, Victoria Carei a mai reuşit să marcheze trei goluri prin Kotter Raul, Nyeki Kevin şi Mezei Daniel.
Marcatori: Mihale (minutul 4), Ghic (’32), Kóter (’58), Nyéki (’83), Mezei (’86).
Lotul Victoriei Carei: Tóth Adrian — Ghic Gilbert, Preg Adam, Mihale Claudiu, Balog Ferenc — Schuller Istvan, Bákai Balazs, Nyéki Kevin, Mărneanu Cătălin — Kóter Raul, Veres Alex. Rezerve: Szilagyi Brian, Boros Istvan, Vekker Csongor, Vasiu Alex, Mezei Daniel, Lobonţ Raul, Negreanu Răzvan, Benze Devon, Petrabn Rareş.
Antrenor: Tabi Zsolt.
„Aş putea aprecia că am avut un joc frumos, am încercat un joc bazat pe atac. Acest lucru s-a văzut în meciul de azi, majoritatea golurilor noastre rezultând din acest joc. Consider că, dacă mâine abodăm serios partida, vom ajune în mai departe în finală”, a declarat antrenorul juniorilor careieni, Tabi Zsolt.
Meciul retur se va juca la Dumbrava, sâmbătă, 1 iunie 2019, începând cu ora 18.00.