Pe stadionul Someșul din Satu Mare s-a disputat ieri după-amiază cel de-al doilea meci din cadrul turneului de juniori A1 al ocupantelor locurilor doi din cele trei serii ale ligii aIV-a din județul nostru. Juniorii de la Victoria Carei, antrenați de Tabi Zsolt, au reușit să învingă echipa Recolta Dorolț în urma loviturilor de departajare, după ce la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost de 2-2. Careienii au învins cu 5-4 la loviturile de deparatajare.

victoria juniori tabi zsolt
Careienii au înscris două goluri în prima repriză, Alex Vereș reușind să marcheze în minutul cinci, Koter Raul majorând avantajul Victoriei în minutul 15. Tot în prima repriză, juniorii din Dorolț au reușit să înscrie și ei două goluri. Repriza secundă s-a terminat fără niciun alt gol, astfel că s-a trecut la lovituri de departajare. Careienii au reușit să transforme toate cele cinci penalty-uri, jucătorii din Rorolț au reușit doar patru.
Marcatori: Alex Vereș, Koter Raul;
Victoria Carei: Schuller Istvan – Ghic Gilbert, Preg Adam, Boros Istvan, Balog Ferenc, Vekker Csongor, Bakay Balazs, Nyeki Kevin, Alex Vasiu, Koter Raul, Alex Vereș;
Rezerve: Toth Adrian, Claudiu Mihale, Cătălin Mărneanu, Szilagyi Brian, Raul Lobonț, Teodor Bârle, Daniel Mezei, Bogdan Janos, Raul Roșu;
Antrenor: Tabi Zsolt
Azi, tot pe stadionul Someșul din Satu Mare, juniorii de la Victoria Carei îi vor întâlni pe cei de la Energia Negrești.