Victoria Carei a obţinut duminică o nouă victorie, în deplasare, în faţa celor de Fortuna Căpleni. Careienii antrenaţi de Marius Botan au dominat în mod categoric partida, reuşind să înscrie două goluri în prima repriză. În repriza secundă, careienii au mai înscris încă patru goluri. Partida Fortuna Căpleni – Victoria Carei s-a încheiat cu scorul de 0-6 (0-2).

P1830383

Primul gol al careienilor a fost înscris în minutul 15 de către Zbona. Mărneanu a înscris următoarele două goluri în munitele 37 şi 58. Zoba Raul a reuşit să marcheze din nou în minutul 60. Au mai înscris pentru Victoria Carei Malinetescu Alex în minutul 79 şi Mihalyi Istvan în minutul 79.
Lotul Victoriei Carei: Ármos Sándor — Holczberger Krisztián, Griszhaber Bogdan, Mihale Claudiu, Ghiarfaș Mihai — Csenteri Bence, Tilinger Dániel — Babiciu Alex, Mărneanu Cătălin, Veres Alex — Zbona Raul. Rezerve: Mitracica Erik, Bákai Balázs, Ardelean Cristian, Malinetescu Alex, Mihály István, Orosz Engelbert, Lazea Gabriel.
Lotul Fortunei Căpleni: Boros Vlad — Loboș Adrian, Vitar Ștefan, Tóht Norbert, Heveli Csaba Mihály — Kind Dániel, Lőcse Levente, Vicsocsány Péter, Gál Zalán, Fleisz Zsolt — Mașca Adrian. Rezerve: Non Dániel, Ritli Richárd, Kádár Máriusz, Țoca Florin, Darabos Mátyás, Pop Alin, Heveli Mihály.
„Mă bucură foarte mult faptul că ma reuşit să învingem fără să primim niciun gol. Consider că băieţii au meritat victoria. Se pregătesc foarte bine şi sper că au înţeles că partidele grele urmează abia de acum înainte. Mi-aş dori ca atunci fiecare să performeze maximal. În legătură cu partida de azi, aş dori să-l evidenţiez pe Raul Zbona, care a înscris două goluri minunate, respectiv pe Mărneanu Cătălin care a înscris şi el un gol fantastic”, a declarat antrenorul Victoriei Carei, Marius Botan.