Cupa României: Victoria Carei a ratat calificare în finală

Victoria Carei a suferit o înfrângere în fața celor de la Crasna Moftinu Mic în în cea de-a doua semifinală a Cupei României – faza județeană, disputată ieri pe stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare. Scorul final al partidei Crasna Moftinu Mic – Victoria Carei a fost de 5-2 (1-1).

victoria carei

La câteva minute după începerea partidei, cei de la Crasna Moftinu Mic au reușit să preia conducerea. Careienii au egalat imediat, în urma unei reușite a lui Alex Babiciu. Crasna Moftinu Mic a preluat conducerea imediat după începutul reprizei secunde, apoi și-au mărit avantajul cu încă un gol în minutul 60. Careienii au mai înscris un gol în minutul 70, Manu Mureșan reușind să transforme un penalty. Până la finalul reprizei, cei la Moftinu Mic au reușit să înscrie încă două goluri în poarta careienilor. Partida Crasna Moftinu Mic – Victoria Carei s-a încheiat cu scorul de 5-2.
Astfel, Victoria Carei a a ratat calificare în finala Cupei României – faza județeană. Finala va fi disputată de echipele Crasna Moftinu Mic și Știința Beltiug.
Lot Victoria: Lorincz Emeric, Alex Verdeș, Claudiu Silaghi, Marius Pușcaș, Orosz Engelbert, Nyilvan Rareș, Tilinger Daniel, Bakai Balazs, Cătălin Mărneanu, Hevele Mark, Alex Babiciu. Rezerve: Daniel Preg, Manuel Mureșan, Cristian Ardelean, Raul Zbona, Claudiu Mihale. Antrenor: Sorin Cioltean.