Premieră. Concert de jazz american pe scena teatrului careiean

Share

Duminică, 22 aprilie 2018, la Teatrul Municipal din Carei a avut loc concertul extraordinar al formației americane Mike Parker’s Trio Theory, se arată într-un comunicat de presă al Centrului Cultural transmis portalului Opinie de Carei.

Basistul și compozitorul Mike Parker din New York a fost acompaniat de percuționistul de excepție, nominalizat de două ori la premiile Grammy, Frank Parker, din Chicago și de energicul saxofonist polonez Slawek Pezda din Cracovia. Întâlnirile lor muzicale amintesc despre cum trebuie să fie jazzul: original, proaspăt, imprevizibil, fin improvizat.
Portalul Opinie de Carei a acordat două bilete a câte două locuri cititorilor săi. Astfel, Patricia Silvăşan şi Florea Gheorghe Bâtea, alături de doi însoțitori, au avut ocazia să asiste la primul concert al unei trupe americane în Carei.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura