Motocicliştii careieni, binecuvântaţi în noul sezon

Share

Motocicliștii din cadrul grupului Free Wolves Spirit au organizat sâmbătă, al patrulea an consecutiv, deschiderea noului sezon. La evenimentul organizat pe platoul din faţa Monumentului Ostaşului Român au participat, alături de cei din Carei, motociclişti din Arad, Budapesta, Nyirbator şi Fehergyarmat. Tradiţionala slujbă de sfinţire a motocicletelor și a motocicliștilor, pentru a-i feri de accidente tragice în noul sezon, a fost oficiată de către preoţii greco-catolici Lucian Cociorva şi Vadas Krisztián.

Sursa foto: Anziksz

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura