Expoziție cu fotografii ”De ici, de colo” la castelul din Carei

Share

Duminică, 16 iulie 2017, la ora 12.30 în sala de expoziții de la etajul castelului Károlyi din Carei a avut loc vernisajul expoziției de fotografie intitulate „Innen is, onnan is” (De ici, de colo) a fotografului careian Vig Tamás Zsolt. La vernisaj, pe lângă iubitorii de fotografie au participat și doi consilieri ai municipiului nostru, informează Centrul de Promovare a Turismului Cultural „Gróf Károlyi” .

Artistul și operele sale au fost prezentate celor de față de către organizatorii Dragoș Georgescu și dr. Hágó Nándor. Expoziția poate fi vizitată gratuit timp de două săptămâni conform programului de vizitare a muzeului, de marți până duminică între orele 9 și 16:30.

Articole recente

error:

Descoperă mai multe la Opinie de Carei

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura